|   ODŠŤAVOVAČE  |  IONIZÁTORY a ALKALIZÁTORY VODY   |  MLYNČEKY a VLOČKOVAČE  |  ZELENÉ POTRAVINY  | 
   
    Strava.sk| O PORTÁLE | NAPÍŠTE NÁM |                                           Nedeľa 18.3.2018                   Nech je strava vašim liekom (Hippokrates)
    

PREZENTÁCIA PRODUKTOV
SVET POTRAVÍN
Realita v číslach
Katalóg firiem SK
Katalóg firiem CZ
Organizácie
Poradne
Špecializované predajne
Stravovacie zariadenia
Súťaž
Podujatia
Knihy
Časopisy
FILMY
Slovník zdravej výživy
Jedlo pre dušu
Fotogaléria
Charita
Hľadaj >>

eshop VitaLine.sk
i n t e r n e t o v ý   o b c h o d
kamenná predajňa v Martine


Vitalne Karafy a pohare TC Energy

 

    
 "
Zamilovať sa znamená prestať
 porovnávať."
                    Otto Von Bismarck 

 

 
Ajurvedske bylinky Organi India

1. Zápcha - nepravidelné a namáhavé vyprázdňovanie
2.
Ako uviesť do rovnováhy kyseliny a zásady v tele - 1.časť
3. Pohánka - chudobný boháč

 

Gjoji - Kustovnica cinska
 
ako Oblubena stranka OBĽÚBENÚ stránku 

 ako Domovska strankaDOMOVSKÚ stránku

RSS - budte informovani o najnovsich clankoch na portale Strava.sk- čerstvé správy  

   vo Vašej čítačke správ >>
   Odstavovac SANA by Omega

   Odstavovac SANA by Omega

   Odstavovac SANA by Omega   Martinsky vegetariansky MAJALES

   SLNOVRAT festival


Fortuna Vitae tekvicový olej s organicky viazaným jódom
Navigácia: PREZENTÁCIA PRODUKTOV > Fortuna Vitae tekvicový olej s organicky viazaným jódomVytlač stránku


Fortuna Vitae tekvicový olej s organicky viazaným jódom
 
Prírodný produkt Fortuna Vitae je unikátna forma organicky viazaného jódu, chránená patentom Úradu priemyselného vlastníctva SR vyvinutým prof. Turianicom. Produkt Fortuna Vitae je jedinečný za studena lisovaný tekvicový olej s organicky viazaným jódom.
 
Fortuna Vitae - charakteristika:   fortuna vitae tekvicovy olej s org. viazanym jodom

 • normalizácia funkcie štítnej žľazy,
 • zabraňuje vzniku a rozvoju kardiovaskulárnych ochorení,
 • prevencia vzniku osteoporózy,
 • terapia osteoporózy (úprava až o 2 stupne)
 • spevňuje kostné tkanivo,
 • zlepšuje zapojenie vápnika a fluóru zubnej skloviny.
Fortuna Vitae
 
 • zvyšuje efektivitu energetického metabolizmu,
 • obranyschopnosť imunitného systému,
 • intelektuálne schopnosti,
 • kvalitu života a duševnú rovnováhu.
Fortuna Vitae
 
 • regulujemetabolizmus bielkovín, tukov, cukrov a minerálnych látok,
 • proces detoxikácie produktov metabolizmu
 • obnovu buniek, reparáciu tkanív
 • fyziologickú výkonnosť organizmu
 • výrazne spomaľuje starnutie
Účinky oleja sú blahodarné pre organizmus, už samotný tekvicový olej je zdrojom antioxidantov, predovšetkým vitamínu E (tokoferolov), ktoré v značnej miere chránia polynenasýtené mastné kyseliny.
 
Vďaka vedeckovýskumnej činnosti prof. Ing. Ivana Turianicu, DrSc. sa podarilo značne rozšíriť resp. znásobiť efektívnosť vyššie uvedených účinkov tekvicového oleja, čoho dôkazom je vydanie patentu Úradu priemyselného vlastníctva Slovenskej republiky na Fortuna Vitae tekvicový olej s aktívnym organicky viazaným jódom ako potravinový doplnok. 
 
 • Fortuna Vitae s organicky viazaným jódom je vhodný pre deti aj dospelých, pre všetkých, ktorí pracujú a žijú v neustálom strese. Je dôležitý pre ženy v staršom veku na všetky ženské problémy, vrátane menopauzy, ale tiež pre mužov – predchádza zápalu prostaty, prípadne ju pomáha ukľudňovať.
 • Fortuna Vitae v neposlednej rade upravuje metabolizmus, čím pomáha redukovať prípadnú nadváhu. Je nápomocný pri prevencii proti rakovine.
 • Určité množstvo jódu je dôležité pre zdravý fyzický a mentálny vývoj dieťaťa počas tehotenstva.

Dávkovanie:
 
Dospelí 5ml denne vypiť po jedle (5ml obsahuje 100 mikrogramov jódu - čo predstavuje 67% ODD – odporúčanej dennej dávky pre dospelých).
Deti od 3 do 12 rokov 2,5 ml.
 
Preparát FORTUNA VITAE je možné brať pri hyper, ale aj hypoaktivite štítnej žľazy. V prípade užívania syntetických hormónov nahradzujúcich produkciu hormónov štítnej žľazy, je potrebné dávku znížiť o 25 μg cca týždeň po začatí užívania preparátu FORTUNA VITAE (denná dávka je 10ml = jedna polievková lyžica). Každý ďalší mesiac o ďalších 25 μg. Úprava funkcie štítnej žľazy je u každého iná. Väčšinou pomerne rýchla, ale ak sa necítite dobre, je znižovanie syntetického hormónu potrebné spomaliť. Po úplnom vysadení je ešte nutné užívať FORTUNA VITAE aspoň 1 mesiac. Až potom je možné prejsť na nižšiu dávku.
 
V deň odberu krvi na analýzu a 2 dni pred tým olej neužívať, lebo sa môžu skresliť výsledky rozboru (k horšiemu).
 
O štítnej žľaze a organicky viazanom jóde
 
Stručné zhrnutie poznatkov 40 ročného výskumu Prof. Ing. Ivana Turianicu, DrSc. o fungovaní štítnej žľazy, potrebe jódu v ľudskom organizme a riešení problému environmentálneho jódového deficitu produktom Fortuna Vitae.
 
„Ak sa pozrieme na funkcie, ktoré musí štítna žľaza spĺňať, dá sa povedať, že je to generálny riaditeľ celého nášho metabolizmu.“ hovorí Prof. Ing. Ivan Turianica, DrSc.
 
„Málokto vie, že vstrebateľnosť mnohých výživových doplnkov z rôznych oblastí je veľmi nízka, závisí to od ich kvality, ale telo väčšinu vylúči. Odborníci v oblasti výživy hovoria, že máme veľmi drahý moč. Dôvodom je, že väčšina prípravkov je v anorganickej (chemickej) forme. Jód v soli, do ktorej sa pridáva, je tiež v anorganickej forme, podobne je to aj v jódovanej vode. Telo ich v tejto podobe vie prijať ale veľmi namáhavým enzymatickým procesom a v konečnom dôsledku je málo využiteľný. Jód v anorganickej forme pri predávkovaní dokonca škodí a to tak, že väčšine ľudí spôsobí zablokovanie funkcie štítnej žľazy to znamená vznik hypofunkcie a u niektorých spôsobí naopak hyperfukciu.“
 
U organickej formy viazaného jódu, ktorú má Prof. Ing. Ivan Turianica, DrSc. ako jediný na svete aj patentovanú, nehrozí ani predávkovanie a tým aj horeuvedené anomálie (hypofunkcia a hyperfunkcia).
 
„V dnešnej dobe bežný Európan konzumuje denne 50 až 100 mikrogramov jódu. Toto množstvo by nám bolo pred 50 rokmi postačovalo, no v súčasnej hektickej dobe, plnej stresov a pri vyššej dennej záťaži na organizmus (hlavne psychickej a metabolickej) táto dávka zďaleka nepostačuje. V súčasných podmienkach potrebujeme dennú dávku okolo 200 až 400 mikrogramov. Nakoľko tento rozdiel je obrovský vidno to aj na chorobnosti obyvateľstva.“
 
Podľa medicínskych štatistík je alarmujúci zvyšujúci sa počet kardiovaskulárnych ochorení (infarkt myokardu, mozgová porážka, vysoký krvný tlak, zvýšený cholesterol atď.), ženských ochorení (cysty na vaječníkoch, maternici, prsníkoch atď), osteoporózy, neinfekčné zápaly prostaty, zrýchlený proces starnutia a znížená kvalita života v dôsledku neustáleho pocitu únavy, prepracovanosti a s tým súvisiaci aj psychický stav. Znižuje sa aj vek ľudí, ktorí ochorejú na horeuvedené choroby.
 
Akú úlohu má jód ako mikroprvok?
 
„Tam kde je jód, tam je aj život. Kde je život, musí byť aj jód,“ hovorí Prof. Ing. Ivan Turianica, DrSc.. „Najbohatším zdrojom jódu sú morské živočíchy no aj v nich sa nachádza veľké množstvo anorganického jódu preto treba konzumovať morské živočíchy primerane. V ostatných potravinách je ho na súčasné pomery málo.“
 
Čo v našom tele spotrebúva najviac jódu?
 
„Závisí to od toho, aký život žijeme. Ak je plný napätia a stresov, konzumujeme stravu chudobnú na jód, máme zlé stravovacie návyky. Vo všeobecnosti platí, že čím je väčšia záťaž organizmu tým väčšia je produkcia hormónov štítnej žľazy a tým aj vyššia spotreba jódu.“
 
Prečo je jód taký dôležitý pre náš život?
 
„Je súčasťou (stavebným kameňom) hormónu štítnej žľazy.
 
Prípravok Fortuna Vitae je za studena lisovaný tekvicový olej s prídavkom patentovaného organicky viazaného jódu. Obsahuje súhrn polynenasýtených vyšších mastných kyselín, vrátanie esenciálneho nutrienta kyseliny linolovej, dôležitých pre zdravie človeka. Mastné kyseliny tekvicového oleja sú nevyhnutným stavebným materiálom pre všetky bunky orgánov a tkanív (pečeň, srdce, mozog, endokrinné žľazy a iné).
 
Fortuna Vitae je aj zdrojom antioxidantov, predovšetkým vitamínu E (tokoferolov), ktoré v značnej miere chránia polynenasýtené mastné kyseliny, najmä lipoproteínov membrán buniek od poškodenia nadbytočnou oxidáciou. Do značnej miery chráni organizmus od tvorby a hromadenia voľných radikálov pôsobiacich toxicky, poškodzujúcich bunky orgánov aj tkanív, čo zhoršuje rast a rozvoj organizmu, zrýchľuje proces starnutia a vývoj patologických stavov (ateroskleróza, diabetes mellitus, zlyhanie pečene, obličiek a tvorby zhubných nádorov.)
 
Fortuna Vitae je vďaka spektru nenasýtených mastných kyselín vhodný pri neinfekčných zápalových procesoch prostaty, disbakteriózach čreva. Vysoký obsah zinku v oleji pôsobí priaznivo na nervovú sústavu, vlasy, nechty, pokožku atď. Vďaka širokej škále vedeckovýskumnej práce sa podarilo významne rozšíriť a znásobiť efektívnosť vyššie uvedených účinkov tekvicového oleja, čo je obhájené vydaním viacerých patentov Úradu priemyselného vlastníctva Slovenskej republiky na Fortuna Vitae ako potravinový doplnok. Dôležité je, že olej neobsahuje cholesterol, naopak znižuje jeho hladinu. Fortuna Vitae obsahuje tekvicový olej a viazaný jód, jeden z najdôležitejších mikroprvkov v najúčinnejšej organickej forme ako efektívny regulátor funkcie štítnej žľazy a metabolizmu. Organicky viazaný jód bezprostredne aj cez funkciu štítnej žľazy rapídne zvyšuje jódovo-tyreoidnú reguláciu metabolizmu významne aktivuje organické komponenty tekvicového oleja, normalizuje rast, rozvoj, zvyšuje detoxikačnú schopnosť pečene, elastickosť krvných ciev, funkciu hlavného mozgu, myokardu, predchádza vzniku mozgových porážok aj infarktu myokardu, zvyšuje schopnosť kontroly nad procesom množenia buniek aj odbúravania zostarnutých buniek, zvyšuje efektívnosť tvorby a zásobovanie energie vo forme ATP v organizme a zvyšuje výkonnosť imunitného systému voči nepriaznivým vplyvom okolitého prostredia. Rapídne znižuje tvorbu voľných radikálov a poškodenie buniek orgánov aj tkanív, zvyšuje ich funkčnú rezervu a predchádza tvorbe nádorových buniek, odďaľuje starnutie, predlžuje fyziologický vek. Fortuna Vitae neobsahuje žiadny cholesterol, naopak znižuje jeho hladinu.
 
Fortuna Vitae tekvicový olej obsahujúci jód viazaný na prírodné organické látky ako potravinový doplnok patrí k zdravej výžive. Efektívne zvyšuje aj účinok iných biologických doplnkov aj liekov, neblokuje ich účinok, odstraňuje únavu, závraty, zlepšuje pamäť, zvyšuje energetické zásoby v organizme, zvyšuje výkonnosť v akomkoľvek veku a pôsobí ako ozdravujúci faktor pri ateroskleróze, hypertenzii, diabetes mellitus, psoriáze a normalizuje funkciu štítnej žľazy.“
 
„Netreba tomu veriť, treba to jednoducho skúsiť,“ inšpiruje prof. Turianica. „Pacient s osteoporózou si môže dať urobiť snímok pred začatím užívania prírodného jódu a potom po 3 mesiacoch denno denného užívania. S výsledkom budú všetci prekvapení. Tým, že si sfunkčnil štítnu žľazu, vápnik sa vďaka jódu zabuduje do kosti a on ju má ako mladý človek.“ Ak má človek dostatok jódu, bude mať v poriadku aj zuby. Nemôžu sa mu kaziť.
 
„Jednoducho je to tak – ak je náš generálny riaditeľ (štítna žľaza) zdravý, so všetkým si dokáže poradiť.“
 
Zdroj: Text je spracovaný na základe prednášky Prof. Ing. Ivana Turianicu, DrSc.
 
Prof. Ing. Ivan Turianica, DrSc.
 

 • Pochádza z Užhorodu.
 • Prednáša na Slovenskej poľnohospodárskej univerzite v Nitre na Katedre výživy.
 • Venoval celý profesionálny život výskumu štítnej žľazy a jódu.
 • Okrem iných titulov získal aj ocenenie University of Cambridge (Človek 21. storočia), ktoré získal v roku 2004 a 2008 za biochémiu. Touto cenou sa oceňuje 2 000 najlepších vedcov sveta.
 • Predmetom ocenenia je forma organicky viazaného jódu chránená patentom Úradu priemyselného vlastníctva SR
Objem: 250ml
 
Viac informácií
Kontaktujte obchod MOJAVITALITA.SK:
obchod@MojaVitalita.sk, 0907 444 036

Produkt zakúpite v internetovom obchode MOJAVITALITA.SK

Internetovy obchod MOJAVITALITA.SK - radost zit zdravo - mlady jacmen, chlorella, aloe vera, noni

 
 REKLAMA
Bio Spirulina Health Link - VitaLine.sk
Prihlásenie
Meno

Heslo
 OK >>
Zabudol som heslo >>
Registrácia >>
Tip týždňa
Káva so zelenou kávou Línia Afroplants
- 80% praženej kávy + 20% sušených zelených kávových bôbov
- v sušených zrnách nedochádza k zmenám, pričom sú pôvodné látky v zrnách zachované
- zelené kávové zrná (bôby) pochádzajú z viacerých druhov kávovníkov
archív >>>
REKLAMA
Superpotraviny ...

Zeleny jacmen

 
CHIA semienka
 
GOJI
 
Kakaové boby
 
Aronia
 
Konopne semienka

Trstinova melasa

Chlorella
Projekt
Voda pre Zimbabwe
Voda pre Zimbabwe
Výživové centrá
Vý?ivové centrá

Reklama
Ručný odšťavovač >
Zachovava vitaminy a enzymy
Anketa
Pozeráte pri nákupe potravín na ich etiketách typy tzv. E - čiek ?
Áno
 51%
Nie
 16%
Niekedy
 20%
Nikdy
 14%
Počet hlasov: 12311
Reklama
Domáci výrobník rastlinného "mlieka"
SOYABELLA vyrobnik rastlinneho mlieka
Odporúčame
Vertikálny lis
OMEGA VRT
Najmenší a najľahší lis na svete
OMEGA odstavovac
Celonerezový lis
Angel Juicer - celonerezovy odstavovac
!NCLUDE(/templates/medialny_partner.jsp, 204)!
Copyright © VitaLine s.r.o. 2003 - 2015 VitaLine s.r.o.. Všetky práva vyhradené. Reklama na Strava.sk
Publikovanie a šírenie obsahu portálu je zakázané bez písomného súhlasu jeho prevádzkovateľa.
| strava.sk | správy tasr | recepty pre zdravie | ako na to? | viete, že ... | slovo odborníka | čitáreň zdravia | poznáte ich? | výber správ z internetu |
Stránky generuje redakčný systém WebJET spoločnosti InterWay a. s.