|   ODŠŤAVOVAČE  |  IONIZÁTORY a ALKALIZÁTORY VODY   |  MLYNČEKY a VLOČKOVAČE  |  ZELENÉ POTRAVINY  | 
   
    Strava.sk| O PORTÁLE | NAPÍŠTE NÁM |                                           Sobota 17.3.2018                   Nech je strava vašim liekom (Hippokrates)
    

PREZENTÁCIA PRODUKTOV
SVET POTRAVÍN
Realita v číslach
Katalóg firiem SK
Katalóg firiem CZ
Organizácie
Poradne
Špecializované predajne
Stravovacie zariadenia
Súťaž
Podujatia
Knihy
Časopisy
FILMY
Slovník zdravej výživy
Jedlo pre dušu
Fotogaléria
Charita
Hľadaj >>

eshop VitaLine.sk
i n t e r n e t o v ý   o b c h o d
kamenná predajňa v Martine


Vitalne Karafy a pohare TC Energy

 

    
 "
Zamilovať sa znamená prestať
 porovnávať."
                    Otto Von Bismarck 

 

 
Ajurvedske bylinky Organi India

1. Zápcha - nepravidelné a namáhavé vyprázdňovanie
2.
Ako uviesť do rovnováhy kyseliny a zásady v tele - 1.časť
3. Pohánka - chudobný boháč

 

Gjoji - Kustovnica cinska
 
ako Oblubena stranka OBĽÚBENÚ stránku 

 ako Domovska strankaDOMOVSKÚ stránku

RSS - budte informovani o najnovsich clankoch na portale Strava.sk- čerstvé správy  

   vo Vašej čítačke správ >>
   Odstavovac SANA by Omega

   Odstavovac SANA by Omega

   Odstavovac SANA by Omega   Martinsky vegetariansky MAJALES

   SLNOVRAT festival


Džúsová očistná diéta
Navigácia: Džúsová očistná diétaVytlač stránku
Reklama


Džúsová očistná diéta

Pôst je jednou z najbezpečnejších liečivých metód, aké lekárska veda pozná. Prirodzene, ak trpíte vážnym ochorením ako je rakovina, cukrovka, tuberkulóza, srdcové a cievne poruchy, alebo nejakou ďalšou vážnou chorobou, mali by ste byť po celý čas pod lekárskym dohľadom.
 
Aj keď džúsový pôst do 10 dní alebo 2 týždňov nie je nebezpečný a môže sa robiť doma aj bez dohľadu, odporúčam, aby ste sa v prípade, že nemáte presné vedomosti o jednotlivých fázach pôstu, snažili vyhľadať skúseného lekára, ktorý na vaše postenie bude dohliadať. To vám dodá kľud a dôveru v liečbu, ktoré sú podmienkou pre úspešný výsledok akéhokoľvek liečebného opatrenia.

Očisťujúce a zdravie obnovujúce účinky pôstu spôsobia veľa fyziologických zmien vo vašom tele. Tieto zmeny sa môžu prejavovať určitými nepríjemnými javmi ako sú bolesti hlavy, povlak na jazyku, zápach z úst, závrate, kožné vyrážky a v niektorých prípadoch aj dočasné zhoršenie celkového stavu.

Ak pôst prebieha pod dohľadom skúseného lekára, tento vás ubezpečí, že sa týchto reakcií nemusíte obávať. Sú bežnými symptómami pôstu a ak sa správne pochopia, nemali by vás odradiť od pokračovania v pôste.

Reklama
Ak niekto podstúpi pôst z preventívnych dôvodov, to znamená za účelom prečistenia, regenerácie a omladenia tela, stačí týždeň až 10 dní hladovania. Takéto krátke pôsty možno držať raz  alebo dvakrát v roku. Dĺžku terapeutického pôstu alebo pôstu z liečebných dôvodov by mal určiť lekár, ktorý na pôst dozerá. Dĺžka trvania terapeutického pôstu sa pohybuje medzi 7 až 40 dňami. Najbežnejšia dĺžka pôstu v európskych liečebniach je medzi 14 a 21 dňami. Neodporúča sa samovoľne podstúpiť pôst dlhšie než 7 – 10 dní.

Doktor Otto H. F. Buchinger, ktorý dozeral na viac pôstov než ktorýkoľvek iný lekár (80 000 pôstov), používa iba džúsovú diétu. Podľa jeho skúseností postenie sa o džúsoch z čerstvého surového ovocia a zeleniny, zeleninových vývaroch a bylinkových čajoch vedie k oveľa rýchlejšiemu vyliečeniu sa z chorôb a čistí a obnovuje tkanivá oveľa účinnejšie než tradičný vodový pôst.
 
Džúsy z čerstvých produktov rovnako ako čerstvo pripravené zeleninové vývary majú bohatý obsah vitamínov, minerálov, stopových prvkov a enzýmov.  Tieto životne dôležité látky sú veľmi jednoducho asimilované priamo do krvného obehu bez toho, aby zaťažovali tráviace orgány – teda nenarúšajú liečebný a omladzujúci proces autolýzy alebo vlastné trávenie, ako tvrdia niektorí zástancovia vodného pôstu. Na rozdiel od mienky niektorých autorov, ovocné a zeleninové džúsy nestimulujú sekréciu kyseliny chlorovodíkovej v žalúdku, ktorá môže viesť k žalúdočným vredom. Kyselina chlorovodíková sa vylučuje najmä pri konzumácii potravy s vysokým obsahom proteínov.

Výživné látky obsiahnuté v džúsoch sú mimoriadne užitočné pri normalizácii všetkých procesov prebiehajúcich v tele. Dodávajú prvky potrebné pre vlastnú liečivú činnosť tela a regeneráciu buniek a tak urýchľujú vyliečenie. Čerstvé džúsy a zeleninové vývary poskytujú alkalické prebytky, ktoré sú veľmi dôležité pre správnu acidobazickú rovnováhu v krvi a tkanivách, pretože v priebehu pôstu krv a tkanivá obsahujú veľké množstvo kyselín. Bohatý obsah minerálov v džúsoch, najmä v zeleninových vývaroch, pomáha obnoviť biochemickú rovnováhu minerálov v tkanivách a bunkách. Nevyvážený obsah minerálov v tkanivách je jednou z hlavných príčin zníženého okysličovania, čo vedie k rôznym chorobám a predčasnému starnutiu buniek.

Podľa doktora Ralpha Birchera čerstvé džúsy obsahujú zatiaľ neidentifikovateľný faktor, ktorý stimuluje, ako to nazýva, mikroelektrické napätie v tele a ovplyvňuje schopnosť buniek absorbovať výživu z krvného obehu a efektívne vylučovanie metabolických odpadov.

Počas pôstu chýba prirodzená stimulácia vyprázdňovacieho reflexu potravy a tak všetky nečistoty, odpady a jedy zostávajú v tele a môžu vyvolať otravu krvi alebo sebaotravu. Vzhľadom na to, že počas pôstu prestávajú prirodzené pohyby čriev, nemajú toxické odpady inú možnosť ako opustiť organizmus, než pomocou klystíru a preháňadiel. Preto de facto všetci lekári v Európe predpisujú klystíry všetkým postiacim sa pacientom – raz, dvakrát i trikrát denne. Počas pôstu napomáha klystír očistným a detoxikačným procesom tela tým, že vymýva všetky toxické odpady z tráviaceho ústrojenstva.

Aby mal pôst čo najväčší prínos, je veľmi dôležité po ukončení pôstu dodržiavať zdravú diétu z prírodnej potravy. Ale prvé a najdôležitejšie pravidlo pri prerušení pôstu je: neprejedať sa!

Choroby vyliečiteľné džúsovou terapiou:
» infekčné ochorenia,
» zažívacie ťažkosti,
» ochorenia pečene a žlčníka,
» chronické zápchy,
» krvné a srdcové ochorenia,
» bércové vredy,
» obezita,
» reumatické ochorenia,
» cukrovka,
» ochorenia obličiek,
» kožné ochorenia,
» nervozita a nespavosť,
» rozdutie pľúc,
» struma,
» zápach z úst,
» astma.

Všetky džúsy užívané počas pôstu by mali byť čerstvé, pripravené tesne pred konzumáciou.

Ak ste v relatívne dobrom zdravotnom stave a držíte pôst za účelom prečistenia tela a omladenia a regeneráciu všetkých jeho základných funkcií, potom môžete používať džúsy zo všetkého dostupného ovocia a zeleniny. Najčastejšie používané džúsy sú: mrkvový, zelerový, kapustový, z červenej repy a v neposlednom rade zelený džús - „chlorofylový nápoj“ zo zelených listov ďateliny, kostihoja, mrkvovej vňate, repnej vňate, petržlenu, obilných výhonkov alebo akejkoľvek inej jedlej zeleniny.

Dodržujte tieto zásady
Reklama
1. Všetky džúsy musia byť čerstvo pripravené.
2. Na prípravu štiav použite dobrý odšťavovač.
3. Používajte iba čerstvú zeleninu a ovocie, prednostne pestované organickým spôsobom.
4. Ak je zelenina a ovocie kúpené v bežných obchodoch, pravdepodobne boli silno postriekané jedovatými postrekmi proti hmyzu a inými látkami.
5. Pripravte len toľko džúsu, koľko spotrebujete. Uskladnené, dokonca aj v chladničke, čerstvé džúsy rýchlo strácajú liečivú a výživnú hodnotu.

Pamätajte, že nie ste prví, ktorí to vyskúšali – pred vami to úspešne zvládli milióny ľudí. Majte dôveru v to, čo robíte. Pôst nielenže prispieva k fyziologickej regenerácii a obnoveniu vášho tela, ale má významný stimulujúci účinok na vašu mentálnu kapacitu. Zvyšuje aj vaše duševné vedomie. Je preto dôležité zaujať správny uvoľnený prístup. Snažte sa odpútať od svojich každodenných problémov a obáv materiálneho sveta, a vyberte si cestu zdokonalenia vášho vnútorného ja tak, aby sa stalo konečným cieľom vašej existencie.

Celkovo bude váš prvý pôst zázračnou skúsenosťou, ktorá vám dodá energiu, obnoví a omladí celú vašu osobnosť – telo, myseľ i ducha!

Literatúra:  Džúsová diéta, Airola O. Paavo, Eko-konzult, 2008
Spracoval:  mz
  

VitaLine produkty pre zdravie a vitalitu
 VitaLine - produkty pre zdravie a vitalitu - eshop www.vitaline.sk - predajňa v Martine
 
 REKLAMA
Bio Spirulina Health Link - VitaLine.sk
Prihlásenie
Meno

Heslo
 OK >>
Zabudol som heslo >>
Registrácia >>
Tip týždňa
Káva so zelenou kávou Línia Afroplants
- 80% praženej kávy + 20% sušených zelených kávových bôbov
- v sušených zrnách nedochádza k zmenám, pričom sú pôvodné látky v zrnách zachované
- zelené kávové zrná (bôby) pochádzajú z viacerých druhov kávovníkov
archív >>>
REKLAMA
Superpotraviny ...

Zeleny jacmen

 
CHIA semienka
 
GOJI
 
Kakaové boby
 
Aronia
 
Konopne semienka

Trstinova melasa

Chlorella
Projekt
Voda pre Zimbabwe
Voda pre Zimbabwe
Výživové centrá
Vý?ivové centrá

Reklama
Ručný odšťavovač >
Zachovava vitaminy a enzymy
Anketa
Pozeráte pri nákupe potravín na ich etiketách typy tzv. E - čiek ?
Áno
 51%
Nie
 16%
Niekedy
 20%
Nikdy
 14%
Počet hlasov: 12310
Reklama
Domáci výrobník rastlinného "mlieka"
SOYABELLA vyrobnik rastlinneho mlieka
Odporúčame
Vertikálny lis
OMEGA VRT
Najmenší a najľahší lis na svete
OMEGA odstavovac
Celonerezový lis
Angel Juicer - celonerezovy odstavovac
!NCLUDE(/templates/medialny_partner.jsp, 204)!
Copyright © VitaLine s.r.o. 2003 - 2015 VitaLine s.r.o.. Všetky práva vyhradené. Reklama na Strava.sk
Publikovanie a šírenie obsahu portálu je zakázané bez písomného súhlasu jeho prevádzkovateľa.
| strava.sk | správy tasr | recepty pre zdravie | ako na to? | viete, že ... | slovo odborníka | čitáreň zdravia | poznáte ich? | výber správ z internetu |
Stránky generuje redakčný systém WebJET spoločnosti InterWay a. s.