|   ODŠŤAVOVAČE  |  IONIZÁTORY a ALKALIZÁTORY VODY   |  MLYNČEKY a VLOČKOVAČE  |  ZELENÉ POTRAVINY  | 
   
    Strava.sk| O PORTÁLE | NAPÍŠTE NÁM |                                           Utorok 22.5.2018                   Nech je strava vašim liekom (Hippokrates)
    

PREZENTÁCIA PRODUKTOV
SVET POTRAVÍN
Realita v číslach
Katalóg firiem SK
Katalóg firiem CZ
Organizácie
Poradne
Špecializované predajne
Stravovacie zariadenia
Súťaž
Podujatia
Knihy
Časopisy
FILMY
Slovník zdravej výživy
Jedlo pre dušu
Fotogaléria
Charita
Hľadaj >>

eshop VitaLine.sk
i n t e r n e t o v ý   o b c h o d
kamenná predajňa v Martine


Vitalne Karafy a pohare TC Energy

 

    
 "
Zamilovať sa znamená prestať
 porovnávať."
                    Otto Von Bismarck 

 

 
Ajurvedske bylinky Organi India

1. Zápcha - nepravidelné a namáhavé vyprázdňovanie
2.
Ako uviesť do rovnováhy kyseliny a zásady v tele - 1.časť
3. Pohánka - chudobný boháč

 

Gjoji - Kustovnica cinska
 
ako Oblubena stranka OBĽÚBENÚ stránku 

 ako Domovska strankaDOMOVSKÚ stránku

RSS - budte informovani o najnovsich clankoch na portale Strava.sk- čerstvé správy  

   vo Vašej čítačke správ >>
   Odstavovac SANA by Omega

   Odstavovac SANA by Omega

   Odstavovac SANA by Omega   Martinsky vegetariansky MAJALES

   SLNOVRAT festival


Funkcie hrubého čreva - časť 2.
Navigácia: Funkcie hrubého čreva - časť 2.Vytlač stránku

Z knihy:
  Totální detoxikace 
                Autor: Malachov G.P.
                Vydal: Eko-konzult, 2004

 Funkcie hrubého čreva - časť 2.


Následkom chybnej diéty, neprípustných zmesí potravín sa hrubé črevo zanáša a deformuje. Na prvom obrázku je črevo tak, ako by malo vypadať. V 99 prípadoch zo 100 skôr pripomína druhý obrázok (pod ním). Všimnite si prierez hrubého čreva. Stredom výkalov, ktoré sa tu hromadili 20 i viac rokov, sa tiahne viditeľný svetlý pásik!

Významný nemecký chirurg vykonal 280 pitiev a v 240 prípadoch objavil približne to isté, čo možno vidieť na druhom obrázku. Iný lekár z Londýna rozrezal hrubé črevo istého nebožtíka a vytiahol z neho 10kg starých "skamenelých" výkalov. Doposiaľ ich uchováva vo veľkej fľaši s liehom.

Niektorí chirurgovia prehlasujú, že 71% tračníkov (najväčšia časť hrubého čreva), ktoré odstránili, obsahovalo cudzorodý materiál, hlísty a rovnako i fekálie stuhnuté ako kameň, roky "zostarnutú" hmotu. Vnútorné steny čriev sú totiž pokryté materiálom, ktorý sa sem dostal už dávno a celkom je skamenelý. Pripomína komín, ktorý je potrebné dôkladne prečistiť.

Doktor Lamoure tvrdí: "S istotou je možné povedať, že hlavnou príčinou 9/10 vážnych ochorení, ktorými ľudstvo trpí, je zápcha a zadržovanie fekálií, ktoré mali byť z organizmu vylúčené."
Reklama


Lekár Ilja Mečnikov v knihe "Studium lidské podstaty" uvádza, že z 1.148 prípadov rakoviny čriev, ktoré sledoval, 1.022, t.j. 89%, vzniklo v hrubom čreve.

Známa ľudová liečiteľka N. A. Semjonová uvádza: "Otrava tela, ku ktorej každú sekundu dochádza v dôsledku prenikania jedov črevnou bariérou, v krvi koncentruje nánosy. Polovica ľudstva dokáže v tele zadržať rozpúšťadlá nánosov - teda tuky a vodu. Ľudia natekajú, ich rozmery sa výrazne zväčšujú. Druhá polovica, pravdepodobne v dôsledku vlastností svojich čriev a určitých zákonitostí v látkovej výmene, tieto rozpúšťadlá neudržia a vysychajú. Koncentrácia nánosov v krvi tých druhých, nešťastných, musí byť vyššia než u tlstých jedincoch. Ľudová múdrosť tento prírodný jav vysvetľuje po svojom: "Než tlsťoch vyschne, hubeňúch zdochne."

Oba typy trpia zápchou, hromadením výkalových kameňov a nimi spôsobenou otravou.  Tá sa rozširuje pomaly. Zvykáme si na ňu už od detstva. S penou v ústach zúrivo obhajujeme svoje stravovacie návyky, bijeme sa za obľúbené pochúťky, pirôžky s mäsom, hneď ráno sa pcháme mliečnymi kašami, tvarohom a cukrom. Ako by nie!  Veď sila zvyku je silnejšia. A tak to ide do tej doby, než vás choroba pritlačí k stene a než vám doktor, nedá šek, ktorý bohužiaľ, nie je nikto schopný preplatiť.

Rovnako pomaly, od detstva, sa rozvíja atónia hrubého čreva. V dôsledku otravy jeho stien a rozťahovaním výkalovými kameňmi sú nervy a svaly stien hrubého čreva paralyzované natoľko, že prestávajú odpovedať na normálny reflex, peristaltika absentuje. Potom dlhú dobu necítime potrebu sa vyprázdniť.K zápcham rovnako prispieva ignorovanie, a zas od detstva, potreba defekácie.
 
Pozrime sa na typický príklad:
"Keď niekoľko minút pred koncom prestávky žiak pocíti potrebu ísť na stolicu, zadržuje ju. Netrúfne si poprosiť o uvoľnenie na záchod, nakoľko sa bojí, že bude odmietnutý, že na seba obráti pozornosť a pod. Antiperistaltický pohyb stolicu odsúva do bedrovej oblasti, kde sa hromadí. Nutkanie na stolicu slabne alebo celkom mizne. Zvoní na prestávku. Dieťa sa so záujmom začne hrať. Ono nutkanie sa ozve zas, lenže ho opäť potlačí, pretože sa domnieva, že po hre bude mať ešte dosť času ísť na WC. Ovšem pre žiaka prestávka končí úplne nečakane. Je treba sa vrátiť do triedy, avšak nutkanie vyprázdniť sa, o sebe dáva vedieť. Tentokrát, pretože sa obáva poznámok a tiež odmieta na toaletu, robí všetko pre to, aby vydržal. Ak stolicu zadržuje mnohokrát, zanedlho dôjde ku zníženiu aktivity a citlivosti nervov zodpovedných za spomenutú funkciu. Reflexy nevyvolávajú nevyhnutný podnet a nutkanie na vyprázdnenie sa otupuje. Odsúva sa na druhú koľaj. Dieťa si ani nevšimne, nepozerajúc sa na zlé trávenie, ťažobu v hlave, znížený prospech, že v priebehu 4 - 5 dní za sebou nebolo na záchode.
Reklama


V dospelosti je to niečo iné: ráno sa ponáhľame, WC je neútulné, často jazdíme na služobné cesty atď. To všetko vedie k zápche. Vyššie uvedené slová sa vzťahujú predovšetkým k ženám. Zo 100 liečených žien 95 trpí zápchou. Tehotenstvo, hlavne v druhej polovine, k jej vzniku rovnako prispieva.

Zatiaľ z následkov zápchy a zaneseniu hrubého čreva výkalovými kameňmi nebudem vyvodzovať závery. Obraz sa vyjasní, až keď popíšeme ďalšie funkcie hrubého čreva.

Vylučovacia funkcia
Hrubé črevo má schopnosť vylučovať tráviace šťavy s malým množstvom fermentov. Z krvi sa do nej, teda do voľných miest, môžu vylúčiť soli, alkohol a ďalšie látky, ktoré niekedy dráždia sliznicu a prispievajú k rozvoju ochorení, ktoré sú s ňou spojené. Takýto je mechanizmus dráždivého účinku na sliznicu hrubého čreva slanými a ostrými jedlami. Hemoroidy sa spravidla zhoršujú po konzumácii údenín, jedál s octom.
(voľne preložené z češtiny)

Funkcie hrubého čreva - časť 1. >>

Copyright ©  2004 Eko-konzult. Všetky práva vyhradenéOdporúčame:  Na prirodzenú detoxikáciu hrubého čreva sladkovodnú riasu Chlorella pyrenoidosa


Reklama

VitaLine produkty pre zdravie a vitalitu
 VitaLine - produkty pre zdravie a vitalitu - eshop www.vitaline.sk - predajňa v Martine
 
 REKLAMA
Bio Spirulina Health Link - VitaLine.sk
Prihlásenie
Meno

Heslo
 OK >>
Zabudol som heslo >>
Registrácia >>
Tip týždňa
Káva so zelenou kávou Línia Afroplants
- 80% praženej kávy + 20% sušených zelených kávových bôbov
- v sušených zrnách nedochádza k zmenám, pričom sú pôvodné látky v zrnách zachované
- zelené kávové zrná (bôby) pochádzajú z viacerých druhov kávovníkov
archív >>>
REKLAMA
Superpotraviny ...

Zeleny jacmen

 
CHIA semienka
 
GOJI
 
Kakaové boby
 
Aronia
 
Konopne semienka

Trstinova melasa

Chlorella
Projekt
Voda pre Zimbabwe
Voda pre Zimbabwe
Výživové centrá
Vý?ivové centrá

Reklama
Ručný odšťavovač >
Zachovava vitaminy a enzymy
Anketa
Pozeráte pri nákupe potravín na ich etiketách typy tzv. E - čiek ?
Áno
 51%
Nie
 16%
Niekedy
 20%
Nikdy
 14%
Počet hlasov: 12436
Reklama
Domáci výrobník rastlinného "mlieka"
SOYABELLA vyrobnik rastlinneho mlieka
Odporúčame
Vertikálny lis
OMEGA VRT
Najmenší a najľahší lis na svete
OMEGA odstavovac
Celonerezový lis
Angel Juicer - celonerezovy odstavovac
!NCLUDE(/templates/medialny_partner.jsp, 204)!
Copyright © VitaLine s.r.o. 2003 - 2015 VitaLine s.r.o.. Všetky práva vyhradené. Reklama na Strava.sk
Publikovanie a šírenie obsahu portálu je zakázané bez písomného súhlasu jeho prevádzkovateľa.
| strava.sk | správy tasr | recepty pre zdravie | ako na to? | viete, že ... | slovo odborníka | čitáreň zdravia | poznáte ich? | výber správ z internetu |
Stránky generuje redakčný systém WebJET spoločnosti InterWay a. s.