|   ODŠŤAVOVAČE  |  IONIZÁTORY a ALKALIZÁTORY VODY   |  MLYNČEKY a VLOČKOVAČE  |  ZELENÉ POTRAVINY  | 
   
    Strava.sk| O PORTÁLE | NAPÍŠTE NÁM |                                           Utorok 22.5.2018                   Nech je strava vašim liekom (Hippokrates)
    

PREZENTÁCIA PRODUKTOV
SVET POTRAVÍN
Realita v číslach
Katalóg firiem SK
Katalóg firiem CZ
Organizácie
Poradne
Špecializované predajne
Stravovacie zariadenia
Súťaž
Podujatia
Knihy
Časopisy
FILMY
Slovník zdravej výživy
Jedlo pre dušu
Fotogaléria
Charita
Hľadaj >>

eshop VitaLine.sk
i n t e r n e t o v ý   o b c h o d
kamenná predajňa v Martine


Vitalne Karafy a pohare TC Energy

 

    
 "
Zamilovať sa znamená prestať
 porovnávať."
                    Otto Von Bismarck 

 

 
Ajurvedske bylinky Organi India

1. Zápcha - nepravidelné a namáhavé vyprázdňovanie
2.
Ako uviesť do rovnováhy kyseliny a zásady v tele - 1.časť
3. Pohánka - chudobný boháč

 

Gjoji - Kustovnica cinska
 
ako Oblubena stranka OBĽÚBENÚ stránku 

 ako Domovska strankaDOMOVSKÚ stránku

RSS - budte informovani o najnovsich clankoch na portale Strava.sk- čerstvé správy  

   vo Vašej čítačke správ >>
   Odstavovac SANA by Omega

   Odstavovac SANA by Omega

   Odstavovac SANA by Omega   Martinsky vegetariansky MAJALES

   SLNOVRAT festival


Predstavujeme: Čierny zázrak - BIO trstinová melasa
Navigácia: SLADIDLÁ prírodné > Predstavujeme: Čierny zázrak - BIO trstinová melasaVytlač stránku

Čierny zázrak - BIO trstinová melasa
Cierny zazrak - BIO trstinova melasa
krajina pôvodu: Paraguay

Čierny zázrak, rastlinný výťažok z cukrovej trstiny z ekologického poľnohospodárstva, je čistá trstinová melasa. Ide o prírodnú harmonickú sústavu organických vitamínov, minerálov, enzýmov, aminokyselín a ďalších aktívnych zložiek. Pomáha udržovať organizmus v dobrej kondícii a je výborným pomocníkom pri mnohých ochoreniach. Je určený starším ľuďom, športovcom, deťom a mládeži, budúcim mamičkám, ženám v menopauze, teda takmer všetkým.

Trstinová melasa je veľmi cenný vedľajší produkt výroby cukru z trstiny. Začiatok pestovania cukrovej trstiny sa odhaduje na 6-7 tisíc rokov pred Kristom, a to na území Novej Guiney. Odtiaľ sa asi v 4. tisícročí pred Kristom dostala cez južný Pacifik, Malajziu a Indočínu do Indie. Do Európy sa dostala až v dobe Alexandra Veľkého, niekedy okolo roku 325 pred naším letopočtom.
 
Podobnosť sladkej a lepkavej šťavy, ktorú je možné získať z trstiny s medom, dala taktiež melase meno. Po prvýkrát sa slovo „melasa“ (molases) objavuje v budhistických spisoch, v ktorých je melasa označená ako veľmi účinný liečebný prostriedok. Je zaujímavé, že dlho melasu stotožňovali so včelím medom.
 
Zloženie trstinovej a repnej melasy je podobné, ale nie rovnaké. Repná melasa chemicky reaguje kyslo, kým trstinová melasa sa správa neutrálne až zásadito, čo má pre ľudský organizmus závažný význam. Pri podrobnejšej analýze zistíme, že trstinová melasa obsahuje stopové prvky a minerály ako chróm, zinok, selén, mangán, molybdén, meď, horčík, fosfor a ďalšie. Dôležitou súčasťou melasy je vápnik, železo, sodík a draslík. To však nie je všetko. V melase sa taktiež nachádza sedem esenciálnych, pre človeka veľmi významných aminokyselín. Tie si naše telo nedokáže vyrobiť, preto sa do organizmu dostávajú potravou. Melasa však obsahuje aj celý rad vitamínov – vitamín A, D, vitamíny skupiny B. Dôležitou zložkou sú enzýmy a nenasýtené mastné kyseliny: linel, linolen, olein a plamitin. Enzýmy ako aktivátory a kyseliny ako regulátory sú veľmi dôležitou zložkou udržujúcou pevné zdravie, a teda života vôbec. Melasa nám môže poskytnúť spoľahlivú prevenciu proti celému množstvu chorôb.

Vymenujeme si tie, kde sa už výsledok potvrdil:
  • Cievny systém: artérioskleróza, vysoký krvný tlak, angína pectoris, infarkt, kŕčové žily, anémie,hemoroidy
  • Koža a sliznice: dermititída, ekzémy, psoriáza, bercové vredy, zápal priedušiek
  • Pohybové ústrojenstvo: artritída, artróza, reumatické ochorenia, kostné metastázy, osteoporóza
  • Poruchy metabolizmu: chronická zápcha, diabetes, žlčníkové a obličkové kamene, obezita, zažívacie problémy, hypovitaminóza
  • Poruchy nervové: neuróza, migrény
  • Poruchy gynekologické: dysmenorhea, zápaly vaječníkov
Farmaceutický priemysel získava z melasy alebo prostredníctvom kultúr organizmov na báze melasy okrem alkoholu pre kvapky taktiež efedrin na liečenie cievnych ochorení, nádchy, bronchyálnej astmy, antibiotikum penicilín, riboflavín a iné preparáty vitamínu B, tak ako aj sterolderiváty (napríklad provitamín D).
 
Melasa pomáha ustáliť regulačné mechanizmy opäť do bežnej funkcie. Neobsahuje žiadne špecificky účinné liečivé substancie v zmysle farmák. To je výhodné, pretože nemá žiadne vedľajšie účinky. Na druhej strane môžu určité doplnkové liečivá značne podporovať a urýchľovať proces uzdravenia. Z pohľadu prírodného liečiteľstva je vskutku potešiteľné, keď sa to stane prírodnými liečivami, napríklad vhodnými prírodnými bylinkami. Obzvlášť sa odporúča kombinácia melasy s bylinnými čajmi, ktoré sú účinné na tú-ktorú vyskytujúcu sa chorobu alebo s liečivými rastlinnými produktmi.
 
Mnoho chorôb má príčinu v tom, že cievy stratili svoju elasticitu a krv nemôže prúdiť bez prekážky. K tomu sú náchylné tepny, ktorých vnútorné steny bývajú drsné a nie sú už hladké. Majú sklon ku kôrnateniu. Ďalšími následkami sú okrem iného vysoký krvný tlak a nedostatočný prietok krvi vencovými cievami, ktoré môžu viesť k angíne pectoris a srdcovému infarktu. Preťažením srdca môže dôjsť k srdcovej slabosti. Zhoršené cirkulácie krvi, a tým aj zlý prívod kyslíka k tkanivám, zabraňuje odstránenie splodín látkovej výmeny a poškodzuje tak bunkový metabolizmus. Najviac sa poškodí pečeň a obličky a taktiež reumatické ťažkosti patria k následným prejavom. Aby steny ciev zostali elastické, dodáva melasa do organizmu potrebné minerálne látky. Obsahuje súčasne posilňujúce substancie pre srdcový sval a magnézium ako podstatnú látku proti kŕčom.
 
Čo na to lekári?
Už Hippokrates povedal: “Prvým liekom u pacienta budiš výživa.“ „Nejako na to zabúdame“ – hovorí MUDr. Vladimír K. a pokračuje: „Žijeme v nezdravom životnom prostredí a ešte sa sami, napríklad fajčením a nezdravou výživou, intoxikujeme. Preto som uvítal Čierny zázrak, výborný potravinový doplnok s mnohými preventívnymi účinkami.“
MUDr. Gabriela Vajová, interná lekárka: “Medzi pozitívne skúsenosti s užívaním Čierneho zázraku patrí hlavne zlepšenie, úprava činnosti zažívacieho traktu, trávenie, vyprázdňovanie, ustúpenie problémov so žlčníkom. Laboratórne skúšky ukázali zlepšenie výsledkov pečeňových testov, ale aj testov na pankreatické enzýmy. Viacerí pacienti, predovšetkým duševne pracujúci, sa cítia menej vyčerpaní. U pacienta, trpiaceho na psoriasis, došlo k miernemu ústupu.“
MUDr. Hana Zelenková, CSc., primárka: “Pri dlhodobom užívaní Čierneho zázraku dochádza k regenerácii krvi a cievneho riečišťa, nervového systému, žliaz s vnútornou sekréciou, k zlepšeniu funkcie svalstva a kĺbov, zlepšeniu alebo vyhojeniu niektorých kožných ochorení. Užívajú ho predovšetkým pacienti, ktorí majú problém s pohybovým ústrojenstvom, vysokým krvným tlakom, srdcom, trávením, anémiou a ženy v prechode. Skúsenosti pacientov sú veľmi dobré.“

Užívanie:
Melasa z cukrovej trstiny je svojím výrobným charakterom vhodná ako koncentrát a má špecifickú chuť, ktorá nie každému vyhovuje. Odporúča sa riediť melasu vodou, pričom sa rýchlejšie rozpúšťa v horúcej vode ako v studenej. Aby sme vylepšili chuť a súčasne i zdravú hodnotu, môžeme do jedného pohára pridať 1-2 lyžičky jablčného octu alebo citrónovej šťavy. Rovnako môžeme melasu zamiešať do čaju, mlieka, sójového nápoja, jogurtu, jablčného pyré, ovocného műsli alebo do inej zdravej potraviny. Odporúča sa ráno denná dávka 1-2 čajové lyžičky, čo zodpovedá asi 40 gramom pre dospelého človeka a primerane podľa hmotnosti sa určí pre školopovinné a malé deti. Pri zvýšenej potrebe vitamínov môžeme toto množstvo zvýšiť na dvojnásobok.
      

Viac informácií >>
Kontaktujte obchod VitaLine - produkty pre zdravie a vitalitu
- eshop
www.vitaline.sk 0907447790, obchod@vitaline.sk
- predajňa: Martin, Jesenského 27, 03601 Martin 043/4222888
VitaLine produkty pre zdravie a vitalitu
 
 REKLAMA
Bio Spirulina Health Link - VitaLine.sk
Prihlásenie
Meno

Heslo
 OK >>
Zabudol som heslo >>
Registrácia >>
Tip týždňa
Káva so zelenou kávou Línia Afroplants
- 80% praženej kávy + 20% sušených zelených kávových bôbov
- v sušených zrnách nedochádza k zmenám, pričom sú pôvodné látky v zrnách zachované
- zelené kávové zrná (bôby) pochádzajú z viacerých druhov kávovníkov
archív >>>
REKLAMA
Superpotraviny ...

Zeleny jacmen

 
CHIA semienka
 
GOJI
 
Kakaové boby
 
Aronia
 
Konopne semienka

Trstinova melasa

Chlorella
Projekt
Voda pre Zimbabwe
Voda pre Zimbabwe
Výživové centrá
Vý?ivové centrá

Reklama
Ručný odšťavovač >
Zachovava vitaminy a enzymy
Anketa
Pozeráte pri nákupe potravín na ich etiketách typy tzv. E - čiek ?
Áno
 51%
Nie
 16%
Niekedy
 20%
Nikdy
 14%
Počet hlasov: 12436
Reklama
Domáci výrobník rastlinného "mlieka"
SOYABELLA vyrobnik rastlinneho mlieka
Odporúčame
Vertikálny lis
OMEGA VRT
Najmenší a najľahší lis na svete
OMEGA odstavovac
Celonerezový lis
Angel Juicer - celonerezovy odstavovac
!NCLUDE(/templates/medialny_partner.jsp, 204)!
Copyright © VitaLine s.r.o. 2003 - 2015 VitaLine s.r.o.. Všetky práva vyhradené. Reklama na Strava.sk
Publikovanie a šírenie obsahu portálu je zakázané bez písomného súhlasu jeho prevádzkovateľa.
| strava.sk | správy tasr | recepty pre zdravie | ako na to? | viete, že ... | slovo odborníka | čitáreň zdravia | poznáte ich? | výber správ z internetu |
Stránky generuje redakčný systém WebJET spoločnosti InterWay a. s.