Vitálna karafa TC Alladin zlatá

Karafa Alladin - sila tvaru, ktorá tvorí život. Voda má kľúčový význam pre náš život. Je dôležitá predovšetkým na prívod živín a odplavovanie balastných látok z tela. Mnohé chronické choroby sú vlastne následkom dlhodobého nedostatku vody. Pitie dostatočného množstva vody má preto veľký význam. Nie je však jedno, akú vodu pijeme. Pramenitá voda z prírody má vysoké vibrácie, je doslova živá. Nie každý má však k pramenitej vode prístup. Voda často putuje dlhé kilometre vodnými potrubiami pod vysokým tlakom. Tento pohyb je pre vodu neprirodzený a voda sa v ňom rýchlo oslabí.

Prinášame Vám vitálne karafy TC. Ich tvar navrhol Thomas Chochola hudobným komponovaním. Je harmonický, ukrýva v sebe pravidlo zlatého rezu, ktorým sa riadi celá príroda. Sila tohto tvaru tvorí život. Stačí vodu nechať v karafe asi 3 minúty a voda získa svoju pôvodnú vitalitu. Vodny krystal pred a po

Na fotografii zľava: fotka vodného kryštálu pred vliatím vody do karafy Alladin a druhé foto kryštálu potom, čo voda bola vo vitálnej karafe po dobu 3 minút.
 

Hudba je na začiatku všetkého života. Zvuk hlasu matky vytvára v embryonálnej fáze intenzívne vibrácie a prenáša ich cez plodovú vodu do vyvíjajúceho sa plodu. Pocit bezpečia v živote tak korešponduje s lahodnými zvukmi, ako spomienka na vznikanie fyzickej bytosti. Zvuk sa postupne ustaľuje, stáva sa hustejším a hustejším. Vibrácie zvuku stále viac a viac prenikajú do vnútornej štruktúry vibrácií buniek a rytmickými sekvenciami stimulujú telo.
 
Žiaden človek nedokáže žiť bez prirodzených rytmov ako je tep srdca či dýchanie. Opätovné uvedomenie našich základných síl a každodenná podpora a vitalizácia nášho tela – to je cieľom TC.
 
Výrobky TC sú navrhnuté na základe poznania o silách prírodných tvarov. Majú silu tvaru, ktorá tvorí život.karafa strom zivota zlaty
 
Účinok karafy zvyšuje aj zlatý kvet života, prastarý symbol posvätnej geometrie, zatavený do dna karafy. Mnohé kultúry na Zemi ho používali na stabilizáciu a nabitie pozitívnou energiou, napr. potravín. Kvet života - prastará metafora previazanosti všetkého živého vo vesmíre. Sila tvarov a sila symbolov vyžaruje do okolia a rezonuje s tekutinami. Tento symbol sa nachádza na dne karáf a pohárov. Pôsobí ako tvarový žiarič. Pomáha zharmonizovať a navibrovať tekutinu v karafe.
 
Voda upravená v karafe TC:

    má lepšiu chuť
    má vyššiu biologickú hodnotu
    lepšie odplavuje balastné látky
    zvyšuje biologickú dostupnosť minerálnych látok

Pravidelné pitie dostatočného množstva čistej a vitálnej vody je kľúčom k dlhovekosti. Voda revitalizovaná v karafe TC je vhodná aj pre chorých a oslabených ľudí. Odporúčame používať ju aj na varenie či polievanie rastliniek.
 
Karafy TC sú vyrábané ručne fúkaním, tradičnou sklárskou technikou. Sú z čistého kremičitého skla, bez ťažkých kovov.
 
Karafa TC Alladin je základným variantom v ponuke karáf TC. Univerzálny tvar s šesťvlnovou štruktúrou je nastavený na prirodzený vývoj života. Dutinová rezonancia karafy Alladin zodpovedá zvukovej frekvencii tónu F. Táto frekvencia je nositeľom informácie vertikálneho toku energie, ktorý pripomína energetické procesy v stromoch. Pomáha tak prepojiť rozličné energetické potenciály (čakry) v človeku.
 
Zlatý symbol: 23,8 karátové zlato zvyšuje energetický účinok a biologickú hodnotu.
 
Rozmery: V/Š = asi 20/16 cm (bez zátky)
 
Obsah: asi 1,3 litra
 
Výroba: ručne fúkané sklo tradičným sklárskym spôsobom
 
Materiál: sklo bez obsahu olova
 
TC – to sú iniciály Thomasa Chocholu, zakladateľa TC energy design. Po rokoch intenzívneho výskumu „hudobného návrhu tvaru“ hudobník a technik z rakúskej oblasti Waldviertel v Dolnom Rakúsku vyvinul úplne nový dizajn. Zo zvuku stvoril tvar, silu tvaru, ktorá tvorí život.
 
Thomas Chochola vytvoril v sklárskych manufaktúrach vo Waldvierteli prvé sklenené nádoby, sekvencie hudobných tónov premenil na tvary. Jeho práca sa od samého začiatku opiera o dva základné princípy, ktoré dodnes charakterizujú vitalitu a silu všetkých výrobkov TC, a to o estetiku a energetiku.
 
Jedinečnosť výrobkov TC spočíva v nezameniteľnom tvare, ktorý vznikol prekomponovaním hudby do kriviek. Jemné vlnky sa navzájom striedajú podobne ako tóny hudobného diela starých majstrov. Thomas Chochola komponuje svoje dizajny na klavíri a vzniknuté sledy tónov prepočíta na rozmery. Na základe poznania legendárnych staviteľov katedrál a pyramíd vznikajú silovo pôsobiace tvary, ktoré zvyšujú biologickú vitálnu silu okolia a stabilizujú ju.
 
Vplyv tvarov a ich kriviek na okolie je známy už tisícročia. Aj voda reaguje veľmi citlivo na obklopujúce tvary. Výrobky TC sú zamerané predovšetkým na prirodzené zvýšenie biologickej hodnoty pitnej vody a prostredia špeciálnymi tvarmi v súhre s vodou.
 
Na zhotovenie výrobkov TC je potrebné tradičné remeselné umenie. Všetky tvary sú fúkané ručne a prispôsobujú sa v pripravených modeloch z dreva. Táto individuálna výroba robí z každej karafy, z každého pohára , z každej izbovej fontány jedinečný originál. Sú možné mierne odchýlky tvaru a hmotnosti. Východiskové sklo neobsahuje olovo ani iné ťažké kovy.
 
V Nagelbergu v oblasti Waldviertel v Dolnom Rakúsku sa už 200 rokov ručne vyrába sklo vynikajúcej kvality. Hlboké porozumenie prírodných síl a ich súhra zlievajú drevo a kremenný piesok do jedinečného prírodného divadla.
 
Inšpirovaný jedinečnosťou výroby zažíva TC stále tesnejší vzťah súhry hudby, vody a skla. Okamih, v ktorom sa pod dychom fúkača skla zrodí tvar, zanecháva neopakovateľné dojmy. V Nagelbergu vznikli prvé výrobky TC. Pre TC je to dodnes dôležitá manufaktúra.
 
Výrobné kapacity v Nagelbergu dávno nestačia na stále väčší dopyt. Výrobky TC sa medzičasom vyrábajú vo viacerých sklárskych manufaktúrach s vysokou remeselnou zručnosťou.